KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13753322
nr 1375 3322
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1929, backe med blåsippor och vitsippor. Motivet: 33x48cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
18.500 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:10:22
12.000 kr
15.000 kr
12.500 kr
13.000 kr
17.500 kr
14.000 kr
14.500 kr (Budbetjänt)
15.000 kr
15.500 kr (Budbetjänt)
16.000 kr
16.500 kr (Budbetjänt)
17.000 kr
17.500 kr (Budbetjänt)
18.000 kr
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman